Tak się zdarzyło, że na moja…

Tak się zdarzyło, że na moja strona na FB zgromadziła już ponad 4000 osób. Z tej okazji przygotowałem kilka wyjątkowych zdjęć i jednym z nich podzielę się z Wami.
Poniżej widzicie dwa egzemplarze Bugatti EB110, co już samo w sobie jest dość wyjątkowe.
Jeden z nich to „zwykłe” GT, czyli wersja wyposażona w 3,5L silnik V12 wspomagany 4 turbosprężarkami, co pozwoliło uzyskać 560KM przy 8000obr./min i 3,46s 0-100km/h w 1991r.
Drugi z fabryki wyjechał również jako GT. Następnie został przekształcony w wersję wyścigową wersję SC, ścigał się w seriach IMSA i BPR. Został poważnie rozbity i odbudowany z nieoznaczonym podwoziem od wersji SuperSport. Po zakończeniu kariery wyścigowej przystosowano samochód do uzyskania homologacji drogowej, co wiązało się z koniecznością nadania numerów podwozia. Przy okazji zmieniono też silnik(oryginalny trafił do jednego z prototypów), prawdopodobnie na pasujący z wersji SS(611KM). Nadano mu numer z wersji SS ZA9BB02E0SCD39044. Co do zasady numer powinien być niższy, 41, gdyż ostatnim zbudowanym SS jest 40, ale widocznie postanowiono nadać numer odpowiadający oryginalnemu z wersji GT.
Po uzyskaniu homologacji samochód został oklejony w taki sposób jak w wyścigach IMSA. Wiele lat spędził w siedzibie Monaco Racing Team, najpierw w showroomie, następnie już w garażu.
Do aktualnego właściciela trafił po aukcji w Paryżu, w styczniu 2016. Podobno był już upalany na torze w Castellet.
Oprócz tego wrócił do domu, czyli fabryki Bugatti w Campogalliano, gdzie wykonałem to zdjęcie.FB | #kurakmotors – fotografuję motoryzacjępokaż spoiler #carboners #samochody #klasykimotoryzacji #forzaitalia #fotografia

Powered by WPeMatico