Utwórz nowy temat Odpowiedz  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 23 cze 2015, o 11:57 
Administrator

Ulubiona Postać:: Rob
Jako że rok 2015 coraz bardziej przybliża nas do premiery "Wichrów zimy", postanowiliśmy zebrać wszystkie wieści, które pojawiały w ostatnich latach na temat nowego tomu "Pieśni" i przedstawić je w chronologicznej kolejności.

13 kwietnia 2011
George R.R. Martin praktycznie kończy „Taniec ze smokami” (wydawnictwo otrzymało manuskrypt dwa tygodnie później, 27 kwietnia). W jednym z wywiadów informuje, że „pisanie dwóch ostatnich tomów powinno pójść szybciej niż tego” („Taniec ze smokami” został wydany sześć lat po „Uczcie dla wron”).

11 lipca 2011
W przeddzień wydania „Tańca ze smokami” autor stwierdza, że nie chce podawać już dat premier, mówiąc, że szósty tom „będzie, kiedy będzie”.

12 lipca 2011
Wydawnictwo Bantam Spectra wydaje w Stanach Zjednoczonych „Taniec ze smokami”. Fani masowo rzucają się na nowy tom; rozpoczyna się oczekiwanie na kolejny, zatytułowany „The Winds of Winter” („Wichry zimy”).

20 grudnia 2011
Geoge R.R. Martin publikuje rozdział Theona Greyjoya z „Wichrów zimy”. Wcześniej informuje, że w tomie zostaną zawarte już napisane przez niego wcześniej rozdziały Sansy Stark, Aryi Stark, Arianne Martell i Aerona Greyjoya.

Grudzień 2011 – Styczeń 2012
Martin nieustannie podróżuje po konwentach i innych fanowskich wydarzeniach.

21 stycznia 2012
George R.R. Martin informuje, że wznawia pisanie „Wichrów zimy”.

Styczeń – kwiecień 2012

Martin wielokrotnie odczytuje rozdziały Victariona Greyjoya oraz Tyriona Lannistera na różnych konwentach, zjazdach i fanowskich imprezach.

1 kwietnia 2012
Podczas jednego z wywiadów Martin potwierdza, że w szóstym tomie na pewno pojawią się Inni, a czytelnik zostanie zabrany „dalej na Północ niż w poprzednich tomach”.

26 kwietnia 2012
Podczas wywiadu dla serwisu EmpireOnline.com, zapytany o długość kolejnych książek, Martin potwierdza:
Kod:
Będą to dwie olbrzymie książki, po 1500 stron manuskryptu, czyli jakieś 3000 normalnych stron. Jeśli za bardzo będę naciskany, to pamiętajcie, że zawarłem w materiale czerwoną kometę. Zawsze może ona uderzyć w Westeros i wybić wszystkich i wszystko.

13 czerwca 2012
Martin przyznaje, że zdaje sobie sprawę z tego, że serial może wyprzedzić książki; jest jednak przekonany, że uda mu się ukończyć je przed zakończeniem przez HBO „Gry o tron”.

7 października 2012

Martin informuje o postępie prac i przewidywanym terminie ukończenia:
Kod:
Napisałem już 400 stron, jeśli chodzi o szósty tom – z czego 200 jest w pełni gotowych, a drugie 200 wymaga solidnych poprawek. Kolejna książka na pewno nie zostanie wydana w 2012 czy 2013 roku, mam jednak nadzieję, że uda mi się tego dokonać w roku 2014. Przewidywania jednak zawsze kiepsko mi wychodziły. Chciałbym być oceniany na podstawie jakości materiału, a nie szybkości jego tworzenia.

9 stycznia 2013
Martin publikuje na swoim blogu rozdział Arianne Martell.

27 marca 2013
Na niecałe dwa tygodnie przed premierą 4. sezonu „Gry o tron” Martin publikuje rozdział „Mercy”, traktujący o Aryi Stark.

1 kwietnia 2013
W jednym z wywiadów Martin twierdzi, że ma już napisaną jedną czwartą tomu.

24 stycznia 2014
Jane Johnson, brytyjski wydawca Martina, potwierdza na swoim Twitterze, że szósty tom „na pewno nie zostanie wydany w tym roku”.

29 maja 2014
Anne Groel – redaktor Martina:
Kod:
Mogę jedynie powiedzieć, że George ciężko pracuje nad książką i zostanie ona wydana we względnie niedalekiej przyszłości. Póki co mam 168 stron, które wysłał mi w lutym 2013 roku, aby otrzymać zgodną z umową zapłatę, ale wiem, że jest ich więcej, jako że ostatnio cały czas opowiada o rozdziale, którego mi jeszcze nie wysłał. Wspomniał też o drugim, jeszcze nieopublikowanym rozdziale Tyriona.

20 września 2014
Jane Johnson potwierdza, że „Wichry zimy” nie są zaplanowane na 2015 rok.

6 stycznia 2015
Johnson raz jeszcze oficjalnie potwierdza, że nie ma planów co do wydania „Wichrów” w 2015 roku.

14 marca 2015
Martin odwołuje swój przylot na kilka zaplanowanych w tym roku wydarzeń, aby skupić się na pisaniu „Wichrów zimy” – chodzi o m.in. konwent w Saratodze oraz Comic-Con w San Diego.

30 marca 2015
George Martin informuje na swoim blogu, że z powodu skupienia się na pisaniu „Wichrów” rezygnuje ze stworzenia scenariusza do jednego z odcinków 6. sezonu „Gry o tron” (wcześnie zrezygnował również z pisania odcinka w sezonie piątym).

2 kwietnia 2015
Martin publikuje kolejny rozdział z „Wichrów zimy”, poświęcony Alayne (Sansie Stark).

3 kwietnia 2015
Podczas wywiadu z serwisem ew.com Martin wyraża swoje nadzieje na temat wydania książki przed premierą 6. sezonu „Gry o tron” (która nastąpi najprawdopodobniej w kwietniu 2016 roku)

Utwórz nowy temat Odpowiedz  [ Posty: 1 ]