Utwórz nowy temat Odpowiedz  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Arya Stark
PostNapisane: 6 lip 2015, o 21:09 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 cze 2015, o 09:23
Posty: 200
Ulubiona Postać:: Rob
Arya Stark – Wiek: 10lat
Arya Stark – Stanowisko: córka Namiestnika Północy
Arya Stark – Ród: Stark
Arya Stark – Pochodzenie: Winterfell
Arya Stark – Korelacje rodzinne:
Ojciec: Eddard
Matka: Catelyn
Bracia: Robb, Bran, Rickon, Jon
Siostra: Sansa
Arya Stark – Aktorka: Maisie Williams

Arya Stark – ogólnopostaciowy opis

Arya jest drobną lecz wysportowaną dzieczyną. Ma pociągłą twarz,
brązowe włosy i szare oczy. Ludzie często mylą ją z chłopcem.

Arya Stark – Rys Historyczny

Młodsza córka Starków. Pzez specyficzny wygląd nazywana jest często
„Arya Końska Gęba” lub „Chłopczyca”. Z całego rodzeństwa Arya
najbardziej daży sympatią starszego brata Jona. Wiecznie kłóci
się z siostrą Sansą lecz w obliczu niebezpieczenistwa staje się
ugodowa. Podczas pobytu w Królewskiej Przystani pobiera lekcje
szermierki u Syrio Forela, który niegyś był mistrzem w swym fachu
w Bravos. Po zamachu na króla i pojmaniu Neda Starka przez
Lannisterów, dziewczynka zamieszkała na ulicach miasta, do dnia
kiedy jej ojciec został zcięty z rozkazu króla Joffreya. W
trakcie egzekucji znalazł ją Yoren i postanowił się nią
zaopiekować.

Arya Stark
- trzecie dziecko i druga córka lorda Eddarda i lady Catelyn Stark. Na początku 'Gry o Tron' ma dziewięć lat. Posiada pięcioro rodzeństwa: braci Robba, Brana, Rickona, przyrodniego brata Jona Snow i starszą siostrę Sansę.

Podobnie jak niektórzy z jej rodzeństwa, czasami w snach wciela się w wilkora. Jej wilkor to Nymeria, nazwana tak po Nymerii, królowej Rhoynar.

Charakterystyka:

Arya jest pełną werwy dziewczyną, zainteresowaną walką i eksploracją otaczającego ją świata, czym znacząco różni się od swej starszej siostry, Sansy. Chce nauczyć się władania mieczem i jazdy konnej, z kolei jej siostra woli tradycyjne rozrywki młodych, szlechetnie urodzonych dam. Arya jest szczególnie blisko ze swym przyrodnim bratem, Jonem Snow, który zachęca ją do rozwijania zainteresowań. On też dał jej w prezencie jej pierwszy miecz - Igłę. W czasie trwania powieści Arya okazuje się bardzo pomysłowa i sprytna oraz wykazuje szczególną zdolność do przetrwania ciężkich sytuacji i akceptacji brutalnej rzeczywistości. Cechy te, jak również ognisty temperament, odziedziczyła podobno po swej ciotce, Lyannie Stark.
W wyglądzie Aryi zauważyć można więcej cech charakterystycznych dla rodu Stark niż Tullych; ma pociągłą twarz, szare oczy i brązowe włosy. Jest również szczupła i wysportowana. Na początku pierwszego tomu powieści nazywana jest 'końską gębą' oraz często mylona jest z chłopcem. Mimo tego, niekiedy zdarza się, iż jest porównywana do pięknej Lyanny, a w kolejnych tomach sagi zaczyna przyciagać wzrok mężczyzn. W Braavos usłyszała też, że ma ładną twarz.
Arya w winterfell.png

Jest leworęczna, szybka i zręczna. Nauczyła się podstawowych technik szermierczych (patrz: Wodni Tancerze) w tradycji braavoskiej, a potem również posługiwania się nożami. Jest też wargiem - w swoich snach przybiera postać Nymerii, a także kotów w Braavos. Otrzymała podstawowe wykształcenie w Winterfell - jak każda młoda szlachcianka. Jest dobra z matematyki i świetnie sobie radzi w jeździe konnej. Zna braavoski w komunikatywnym stopniu lecz mówi z silnym akcentem. Ma bystry umysł, szybko się uczy i jest pragmatyczna

Biografia:


Arya jest najmłodszą córką i trzecim dzieckiem lady Catelyn i lorda Eddarda Starka, głowy rodu Starków i Namiestnika Północy. Urodziła się wkrótce po powrocie Eddarda z wyprawy w celu stłumienia buntu na Żelaznych Wyspach i wychowała w Winterfell. Ma starszą siostrę Sansę, starszego brata Robba, dwóch młodszych braci, Brana i Rickona oraz przyrodniego brata, Jona Snow.

W wieku dziewięciu lat okazała się być niezależną i pełną ducha walki dziewczyną. W przeciwieństwie do siostry, nie wyznaje poglądu, że musi stać się damą, władać i zyskiwać wpływy, nie wykazuje zainteresowania tańcem, śpiewem i szyciem.

Gra o tron

Arya wraz z siostrą i ojcem wyjechała do Królewskiej Przystani. Zanim wyjechała, jej przybrany brat Jon dał jej miecz, który nazwała Igłą. Powiedział jej, że będzie musiała dużo ćwiczyć aby stać się w tym dobra a pierwsza lekcja to trzymać miecz ostrym końcem w kierunku przeciwnika. W drodze do stolicy zaprzyjaźniła się z chłopcem o imieniu Mycah z którym często walczyła na drewniane miecze. Pewnego razu gdy jej siostra Sansa poszła na spacer z Księciem Joffreyem nad rzekę spotkali Aryę trenującą ze swoim przyjacielem. Joffrey zaczął się nad nim znęcać. Wilkor Aryi Nymeria rzucił się na Joffteya i ugryzł go. Wiedząc, że Nymeria najprawdopodobniej zostanie zabita Arya kazała jej uciekać. Została złapana i zaprowadzona przed oblicze Króla Roberta który miał ją ukarać. Ostatecznie jako, że jej Wilkor uciekł, śmierć spotkała Wilkora Sansy, Damę. Mycach, który uciekł po zajściu z Joffreyem został złapany przez "psa" Joffreya, Ogara i zabity. Od tej pory Arya zapałała nienawiścią do obu.

W Królewskiej Przystani jej ojciec odkrywa Igłę. Arya nie ma zamiaru pozbyć się swojego miecza. Eddard uświadamia sobie, że skoro jego córka marzy o nauce walki powinien sprowadzić jej nauczyciela. Jej nauczycielem został słynny szermierz z Braavos, Syrio Forel. Większość czasu spędzała właśnie z nim na nauce tańca wody. Podczas pewnego z tych treningów, odkryła tajne przejście w zamku. Usłyszała w nim rozmowę Varysa i Illyrio, którzy rozmawiali o jej ojcu.

Podczas pojmania jej ojca, Arya przebywała z Syriem. Gdy ludzie Lannisterów przyszli po nią od razu wyczuł podstęp. Gdy ci chcieli zabrać ją siłą doszło między nimi do walki i kazał Aryi uciekać. Arya uciekła z Czerwonej Twierdzy za pomocą tajnych przejść, lecz nie mogła z miasta, ponieważ bramy były silnie strzeżone. Mieszkała i spała na ulicy, łapała szczury i gołębie aby przeżyć aż do dnia gdy doszło do egzekucji jej ojca. W tłumie gapiów znalazł ją Yoren, który na polecenie jej ojca chciał zabrać ją do Winterfell.


Starcie Królów


Arya ucieka z Królewskiej Przystani wraz z Yorenem i pozostałymi rekrutami do Nocnej Straży. Ten w czasie drogi na Mur ma zamiar zostawić ją w Winterfell. Yoren obcina jej włosy i zmienia tożsamość Aryi na Arryego. W okolicy jeziora Bożego Oka zostają zaatakowani przez bandytów dowodzonych przez Sir Amory Lorch'a. Arya wraz z Gendrym, Gorącą Bułką i Lommy Greenhandsem i Weaselem są jedymi z niewielu osób, którym udało się przeżyć. Tuż przed ucieczką Arya wypuszcza więźniów, Jaqena H'ghara, Rorge'a i Biter'a.

Arya idzie dalej wraz z ocalałymi, jednak po kilku dniach zostają złapani przez wojska Lannisterów pod dowództwem Gregora Clegane'a w następnym mieście. Następnie wszyscy zostają przeniesieni do Harrenhal. Po drodze, Arya tworzy listę wszystkich osób, których nienawidzi. W Harrenhal zostaje przypisana jako pomoc zarządcy Weesowi w Wieży Płaczu. Kilka dni później spotyka Jaqena i dwóch towarzyszących mu więźniów, którzy są teraz na usługach Sir Amory Lorch'a.

Jaqen przychodzi do niej w nocy i oferuje trzy morderstwa w zamian za trzy życia, które uratowała. Pierwszym imieniem jakie wypowiada jest Chiswyck, który chwalił się, że wziął udział w zbiorowym gwałcie. Ten zmarł trzy dni później. Następną osobą na liście jest Weese. Później zdaje sobie jednak sprawę, że powinna wypowiedzieć imię kogoś bardziej znaczącego np. Tywina Lannistera czy Amory Lorch'a. Jest jej z tego powodu przykro i zastanawia się dobrze nad ostatnią osobą. W końcu każe Jqenowi zabić siebie. Ten w zamian za swoje życie decyduje się pomóc Aryi i jej towarzyszom uciec z Harrenhal. Ten uwalnia ludzi północy z lochu co doprowadza do powstania. Ku jej zdumieniu Jaqen zmienia swoją twarz i mówi, że to był czas aby umrzeć dla tej osoby. Następnie daje jej monetę za pomocą której ta go odszuka, jeśli będzie go potrzebować. Następnego dnia Harrenhal zostaje zajęte przez Roose Boltona. Przypadkowo spotyka Elmara Freya, którego będzie musiała poślubić w ramach umowy między jej bratem a Lordem Freyem choć oboje nie wiedzą kim jest ta druga osoba.

Zdaje sobię sprawę, że może razem z Lordem Boltonem może wrócić do domu. Pyta co się z nią stanie po opuszczeniu Harrenhal, ten jednak traktuje ją niegrzecznie więc ta decyduje się uciec. Zabija strażnika bramy i razem z Gendrym i Gorącą Bułką ucieka.


Nawałnica Mieczy
W czasie gdy ona i jej towarzysze kierują się ku północy, Arya podczas snu jak warg widzi oczami Nymeri i widzi jak zabija członków Zuchwałych Towarzyszy, którzy zostali wysłani aby ich złapać. Niedługo potem ona i jej towarzysze zostają wykryci i złapani przez Bractwo bez Chorągwi. Spotyka tam jednego ze strażników, który rozpoznaje w niej Aryę Stark. Wszyscy razem udają się do ich kryjówki. W obozie znajduje się pojmany przez Braci, Sandor Clegane, który czeka na rozprawę. Oskarżony zostaje o zabicie Mycaha. Ma stoczyć walkę, jeśli wygra odzyska wolność.

Rozczarowani Bractwem, Gorąca Bułka i Gendry idą w swoją stronę. Arya próbuje uciec jednak zostaje zatrzymana przez Ogara. Ten pragnie odwieźć ją do Bliźniaków, do jej brata Robba. Docierają na miejsce, jednak okazuje się, że ten został zdradzony i zamordowany wraz z matką i ich chorążymi.

Sandor decyduje, że jedynym miejscem w którym Arya będzie bezpieczna jest Dolina Arrynów, rządzona przez jej ciotkę Lysę. W czasie drogi na wschód Aryi udaje się osiodłać konia, któremu nadaje imię Craven. Szybko dochodzą do wniosku, że nie mogą udać się do Orlego Gniazda i muszą wrócić do Riverrun aby zapłacić okup za Bryndena Tullyego.

Po drodze zatrzymują się w gospodzie, gdzie spotykają dwie osoby, które są na liście do zabicia Aryi, Ticklera i Pollivera oraz ich młodego giermka. Ogar upija się i doprowadza do walki. Zabija Pollivera, jednak zostaje ciężko ranny. Gdy Tickler atakuje Sandora, Arya podkrada się i próbuje wbić mu nóż w brzuch. Następnie każe Aryi zabić giermka, ta robi to i odzyskuje swój miecz, Igłę.
Następnie kierują się do miasta Saltpans, ale Ogar jest zbyt słaby by jechać dalej i spada z konia. Arya zwraca ku niemu Igłę aby go zabić ale decyduje się zostawić go na długą i bolesną śmierć a nie dawać mu łaskę szybkiej śmierci. W mieście sprzedaje swojego konia Cravena i przy pomocy monety, którą dał jej Jaqen H'ghar oraz zwrotu "Valar Morghulis" kupuje bilet na statek Córka Tytana i udaje się do Braavos.

Uczta dla Wron

W czasie podróży do Braavos na pokładzie statku Córka Tytana, Arya używa imienia Salty. Wielu żeglarzy a nawet kapitan prosi ją aby ta zapamiętała ich imiona i nazwiska. Wydaje się, że wielu się jej boi.

W Braavos Arya znajduje drogę do Domu Czerni i Bieli w którym uprzejmy staruszek przyjmuje ją do Gildii Ludzi bez Twarzy. Zobowiązana jest do pozbycia się swojej tożsamości oraz wszystkich rzeczy w trakcie szkolenia. Robi wszystko, poza oddaniem Igły, którą chowa w bezpiecznym miejscu.

Szkolenie jest bardzo trudne i długie. Zaczyna również naukę języka Braavos. Zabija również dezertera z Nocnej Straży o imieniu Daeron i krótko rozmawia z Samwellem Tarlym. Kilka miesięcy później wypija mleko przeznaczone dla "Aryi". Następnego ranka budzi się ślepa.

Taniec ze Smokami


Arya pozostaje ślepa i nadal szkoli się w Domu Czerni i Bieli. Ślepota jest indukowana poprzez mleko, które pije co noc. Widzi jedynie oczami wilkora Nymeri, jednak nie mówi o tym nikomu. Wciąż zmaga się z trudem pozbycia się swojej tożsamości. Pod pozorem dziewczyny o imieniu Beth, przemierza ulice Braavos i żebra a także przysłuchuje się rozmowom niektórych ludzi. Staje się coraz lepsza w wykrywaniu kłamstw innych.

Arya odzyskuje wzrok i identyfikuje uprzejmego staruszka gdy ten próbował wejść do jej pokoju przez okno. Arya uderza go kijem. Domyśla się, że nie wyczuła jego obecności tylko zobaczyła go oczyma kota ukrytego na dachu.

Po odzyskaniu wzroku Arya otrzymuje swoje pierwsze zadanie zabójstwa. Udaje się po "dar" do starego człowieka zajmującego się sprzedażą ubezpieczeń dla statków. Uprzejmy staruszek zabiera ją do tajnych, niższych pomieszczeń w Domu Czerni i Bieli. Znajdują się tam tysiące twarzy na ścianach. Arya znajduje twarz brzydkiej dziewczyny ze złamanym nosem, która została pobita przez ojca i przyszła do Domu Czerni i Bieli. Zauważa, że staruszkowi towarzyszą strażnicy.

W końcu okrada kapitana z worka monet, a potem udaje się na spotkanie ze starcem. Następnie smaruje jedną z monet trucizną i z powrotem podrzuca mu worek. Następnie ucieka a serce człowieka w tajemniczy sposób staje.

Uprzejmy staruszek daje Aryi szatę i przypisuje ją do pierwszego treningu z Izembarem.

Lista Zabójstw:

Każdej nocy przed snem Arya odmawiała swoją modlitwę, w której wymieniała osoby które muszą zginąć, takie postępowanie znikło gdy stała się uczennica w Braavos. Niekóre osoby były dodawane a inne usuwane, w zależnośći czy osoba żyła czy nie.Każdą modlitwę kończyła słowami "valar morghulis". Osoby które miały zginąć:

Zmarli

Król Joffrey I Baratheon - nakazał ścięcie jej ojca.
Sandor Clegane - zabił Mycaha, jej przyjaciela i śmiał się z tego (później usunięty, ponieważ podróżowali razem).
Ser Amory Lorch - zaatakował jej grupę, zabił Yorena i uniemożliwił jej dotarcie do muru.
Ser Gregor Clegane - za okrucieństwo na więźniach.
Łaskotek - człowiek Gregora, zabił wielu ludzi na jej oczach.
Polliver - człowiek Gregora, ukradł jej miecz "Igłę".
Chiswyck - kolejny człowiek Gregora, który pilnował ich i naśmiewał się z ich życia.
Weese - okrutny szef, podczas pracy w Harrenhal znany jako "łasica".
Raff Słodyczek - Był jednym z żołnierzy pilnujących więźniów w towarzystwie Gregora i zabił jej towarzysza Lommy'ego.

Nadal żyją:


Ser Ilyn Payne - ściął jej ojca.
Ser Meryn Trant - zabił jej mistrza szermierki, Syria Forel.
Królowa Cersei Lannister - była jedną z odpowiedzialnych za upadek jej rodziny.
Dunsen - Był jednym z żołnierzy pilnujących więźniów w towarzystwie Gregora i ukradł hełm Gendry'emu.

Zdjęcia:
Załącznik:
Komentarz: Arya Stark
Arya.jpg
Arya.jpg [ 72.04 KiB | Przeglądane 475 razy ]

Załącznik:
Komentarz: Arya Stark fan art
Arya_middle.jpg
Arya_middle.jpg [ 27.6 KiB | Przeglądane 475 razy ]

Załącznik:
Komentarz: Arya Stark
Arya_Stark-First_of_his_Name.jpg
Arya_Stark-First_of_his_Name.jpg [ 61.11 KiB | Przeglądane 475 razy ]


Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz  [ Posty: 1 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron